mohendžo*dary - Návrat k rovnováze pomocí MUŽSKO- ženského principu

v dnešní době žijeme v neobyčejné materiální hojnosti, přesto je spousta lidí nemocných, nespokojených, vyčerpaných a vyhořelých. Nefungují vztahy, rozpadají se rodiny....Návrat k ŽENSKÉMU PRINCIPU není návratek žen do domácnosti, je to návrat do  PODSTATY. Prvotně je potřeba si objasnit co je ŽENSKÝ PRINCIP-ženský princip symbolizuje jemné nehmotné obsahy, které se nacházejí v našem nitru, zatímco mužský princip symbolizuje vše hrubé, materiální a teď se zkuste uvědomit, čím se v naší době víc zabýváme. Odpověď je snadná, ano, HMOTOU, HRUBÝM SVĚTEM, a svého nitra jsme si jaksi přestali všímat. Na tomto základě se po století tvořila nerovnováha mezi jing a jang, tedy ženským a mužským elementem. Návrat k ROVNOVÁZE je tedy nadpohlavní, je to jakási ZKRATKA, DLE JOGY PŘÍMÁ STEZKA, NÁVRAT DO ENERGETICKÉ ROVNOVÁHY. Co dokáže vyvolat silná nerovnováha jangu jsme měli možnost vidět ve 20.století, dvě světové války jako důsledek nerovnováhy hrubého nad jemným. Dnes je hodně bytostí připraveno na vnitřní obnovení rovnováhy, na vyrovnání rozumu a citu. rozum - hlava, cit-srdce. Obnovení rovnováhy je jediný životní cíl, vše ostatní nám klid a harmonii přináší pouze na chvíli.
Více na seminářích MOHENDŽO-DARY, semináře 2019 budou probíhat ve BlatnÉ, pokud máte zájem ve vašem městě o otevření semináře kontaktujte mě mailem terapieslunecnice@seznam.cz nebo na 774 440 062

MOHENDŽO-DARY, joga pánevního dna, KUNDALINI JOGA,mysteria sofia - Kurzy, semináře a přednášky - po domluvě přijedu kamkoliv 

 

JÉ, já jsem........ 

pořádám semináře a docházkové kurzy jogy, mojí doslova specializací je jóga pro ženy každého věku. Jedná se o víkendové pobyty nebo ucelený soubor navazujících lekcí, které vedou ženy při práci ve skupině hluboko do svého nitra, do PRAVÉ PODSTATY. Každá bytost má v sobě svou svatyni vnitřního klidu a neobyčejné moudrosti. Jde pouze o to, aby se s ní poprvé setkala - a k tomuto setkání vedou moje semináře. Pokud obracíme pozornost pouze do světa, který nás obklopuje, doslova znehodnocujeme naši energiia a tím ztrácíme vnitřní sílu. Tak jako jsme se naučili starat o fyzické tělo je potřeba se naučit starat i o svou životní sílu, životní energii. Po prožití setkání se svým nitrem, dochází u každé bytosti k probuzení vnitřního pravého sebevědomí. Na tomto vztahu stojí kvalita našeho života. Takový vztah jaký mám sama k sobě určuje kvalitu mých vztahů. Pokud kvalitu a lásku hledáme pouze v zevním světě, dochází velmi často ke zklamání. Každá bytost projde v životě situací zbourání zevních opor, po tomto prožitku začne hledat oporu, která nemůže zklamat. A kde se tahle opora hledá? no přece v nitru, ty jsi ta opora!!!!to je celá pravda.

ženskáYoga je uměním královen, sebevědomých a jemně silných žen. Je to ryze ženské cvičení, pocházející z období první staroindické tantrické civilizace, které pracuje s ženskou energií, kultivuje ji a posouvá k vyššímu vědomí. Jde hluboko dovnitř. Dotýká se celé osobnosti. Umožňuje napojit se na vnitřní moudrost těla prostřednictvím tance, cvičení speciálních asán, Oshových meditací a sdílení v kruhu.

Podporuje a rozvíjí ženskost, intuici, sebeúctu a laskavost. Pravidelné praktikování má zkrášlující, omlazující a zdravotní účinky. Harmonizuje hormonální systém, ozdravuje oslabené pánevní dno a ženské orgány, posiluje dráhu ledvin. Zkvalitňuje milování. Celkově navyšuje životní energii. 

 

Cvičení jógy pro ženy se skládá ze cvičení posvátných asán tantrických indických kněžek,  z dynamiky pánevního dna, ze spontánního tance a z dynamických i klidových OSHO meditací. Cvičení má ozdravné účinky na všechny orgány uložené v pánvi, léčí gynekologické problémy a hlavně posiluje u žen vnitřní vědomí, intuici. Cvičením se uvolňuje do organizmu velké množství estrogenu - hormonu mládí, který zpomaluje stárnutí a probouzí vitalitu organizmu. Toto cvičení vede i k léčbě neplodnosti.

Vědomá žena dovede vnímat život a jeho kvalitu z vyššího principu a šíří kolem sebe harmonii a lásku. Přesto chápe, že sama musí být na prvním místě ve svém životě. Ženy, které se pouze obětují dětem a rodině se cítí brzy vyčerpané a nedoceněné. Vědomá žena se umí léčit sama. Energie, která se vytvoří ve skupině žen při lekcích vědomého ženství vytváří harmonii v ženě samotné a ta jí pak s nevyčerpatelnou radostí šíří do své rodiny a celého okolí.

Cvičení zvládne každá žena, je zaměřeno na prožitek a ne na výkon. Jedná se o tzv. transformační jógu, tzn. vědomá žena umí své negativní stavy transformovat .....přijďte se podívat na jakoukoliv hodinu mého kurzu, přijďte začít probouzet své vnitřní schopnosti....

 

Po domluvě a vytvoření skupiny min. 10 žen přijedu vyučovat kamkoliv, pokud Vás zajímá více, nebojte se mě osobně kontaktovat

Kontakt: Dagmar Kubešová, tel. 774 440 062, e-mail:terapieslunecnice@seznam.cz

 

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode